Блог

Юрій Шадий

Рефлексії про вибори

22:55, 10 Вересня

blogger image

Християнська філософія каже, що перш ніж засудити, треба спробувати виправдати. Тож чим можна виправдати результати цих виборів?

Перший і головний аргумент, це бідність, але не просто бідність, а бідність на фоні мільйонних декларацій чиновників, котрі виходячи з зарплат теж мали бути бідними. І якщо раніше, статків не видно було то наявність декларацій зробила свою справу, породивши недовіру до політикуму загалом. Люди втомилися виживати за мінімальні пенсії і зарплати, бо недовіра до політикуму починається з гаманця, з постійної економії, з принижень і дискомфорту на заробітках. І якщо перший період працював аргумент, потреби терпіти, бо війна, то уже давно він не працює, бо терпіли не усі. І щоб ми не говорили, які високі фрази про свідомість, але маємо життя де люди змушені битися біля входів до магазинів ношеного одягу, який для когось був просто сміттям. В цьому мої друзі і полягає Гідність, яку ми відстоювали на революції, принаймні для більшості вона полягає саме у матеріальній спроможності утримати себе і своїх дітей не отримаючи за це принижень і саме ці стандарти гідності нам диктує наша улюблена Європа.

Тож головний посил для нової влади, котра має безпрецидентний вотум довіри, а отже очікування, пам’ятайте, що національна гідність починається з фінансової спроможності і справедливого розподілу ресурсів держави, але разом з тим фінансова спроможність не зможе бути досягнута без справедливості в середині країни і відстоювання інтересів країни назовні. І якщо за наступні 6 місяців ситуація кардинально не зміниться, бо люди терпіти довго не готові, то від любові до ненависть наш народ може зробити один і рішучий крок і ніхто не гарантує демократичний спосіб цього кроку.

Такі ось виклики і відповідальності постали перед новими провідниками України. У наших спільних інтересах, щоб у них все вдалося.