Блог

Олександр Подвишенний

Про продаж землі

23:04, 08 Листопада

blogger image

Сьогодні в Рівному відбувся форум, де була зустріч заступника Міністра економіки Тараса Висоцького, голови Рівненської ОДА Віталія Коваля з громадою Рівненщини, зокрема фермерами.

Предмет розмови – зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а також регулювання купівлі-продажу таких земель.

Зважаючи на те, що було чимало аграріїв, які мали багато питань до чиновників, не мав змоги озвучити свої питання та пропозиції.

Отож, ст. 13 Конституції каже: “Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу”.

Ст. 14 Конституції доповнює: “Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону”.

Звідси розуміємо, що Закон про ринок землі давно на часі, але:

1. Пропозиція приватизації української землі іноземними громадянами суперечить Конституції. Якщо влада хоче вносити зміни в Конституцію, що є неприпустимим у момент ведення війни, а також несе загрозу національній безпеці, то варто зачекати кінця війни. Лише тоді можна приймати подібне рішення виключно шляхом всеукраїнського референдуму.

2. В умовах існування олігархічно-кланової системи в Україні та провалу судової та правоохоронної реформ ідея отримання в “одні руки” 15% земель в області та 0,5% земель у Державі знову-таки загрожують окріпаченням українців. Середній клас та заможний селянин в Україні фактично відсутній. Хто зможе конкурувати з олігархами у відкритій економічній боротьбі, а також гарантувати неможливість рейдерства та свавілля у країні, де не діє верховенство права?

Націоналісти виступають за цивілізований ринок землі, де Держава не буде кінцевим бенефіціаром від продажу землі, але стане надійним гарантом того, що українці не втратять найдорожче, що в них лишилося – рідну землю.