Блог

Юрій Шадий

Обласний пластовий центр. Роки зусиль дали результат

11:46, 24 Грудня

blogger image

Про, без перебільшення, значущу подію. Створення Комунального закладу “Обласного молодіжного Пластового Центру”. Про те як ми до цього йшли і про усіх добрих людей, котрі траплялися нам на цьому нелегкому шляху.

В п’ятницю на сесії депутати Рівненської обласної ради одноголосно поставили крапку у питанні запуску роботи Пластового центру з 1 січня 2020 року. Було внесено зміни до програми “Розвитку молоді” що дозволило фінансувати роботу центру, а уже по завершенні сесії головою обласної ради Олександром Данильчуком було призначено тимчасового керівника центру Оксану Скляр.

До цієї миті особисто я йшов довгі роки. А почалося усе з того що у 2006 році ми з дружиною вирішили творити пластовий осередок у рідному селі Здовбиця, щоб наші діти мали альтернативне вулиці середовище. З 2008 року я уже працював у школі педагогом-організатором і пластувати стало простіше, бо я міг займатися з пластунами у межах свого робочого часу, але щоб це зробити правильно, згідно внутрішніх документів, треба було провести цілу виховну реформу з рішенням ради школи, що мною було зроблено ( пізніше це стало інновацією у освіті). Станом на 2013 рік осередок у Здовбиці по кількості членства був другим в області після міста Рівне і тому сприяла робота при школі та правильна фандрайзингова кампанія, дякую Вадим Сторожук.

Пізніше були буремні часи 2014- 15 років, коли надзвичайно багато сили і енергії було витрачено на Майдан і на підтримку збереження України на різних ділянках. Юнаки та юначки у той час не лише самостійно тягли організацію, організовували табори, а ще й створити підготовчий курінь Курінь ч. 112 ім. Надії Світличної.

Після двох виграних конкурсів на посаду начальника відділу освіти у грудні місяці 2015 року у м. Балта Одеської області, де я писав заяву на призначення, пролунав дзвінок від директора Рівненського районного ЦДЮТу Ірина Євушко з пропозицією розвивати пластовий рух у системі позашкілля Рівненського району. Одним з ідейних натхненників цього процесу був наш давній друг і побратим по патріотичному руху на Рівненщині Сергій Свисталюк, якого за місяць до того я випадково зустрів в ОДА і розказав що бігаю тут, бо шукаю підтримки на літній табір.

Пан Сергій оперативно обробив інформацію і керуючись точкою декалога українського націоналіста ” Говори про справу не з тим з ким можна, а з тим з ким треба” доніс інформацію до керівників Рівненського району, котрі близько року безуспішно виходили на обласне керівництво Пласту з проханнями про розвиток у Рівненському районі. Як з’ясувалося цими керівниками були наші побратими, молоді і досвідчені люди, яким дуже близька молодіжна, виховна, патріотична і пластова справа. Начальник відділу освіти Олександр Набочук та пізніше голова РДА Володимир Пилипчук, з наполегливістю і професійністю, допомогли зробити і Пластову оселю у Волошках, і найбільш динамічний і кількісний районний пластовий осередок в Україні, і десятки таборів, і сотні заходів, домівки при школах, і гуртки у кожному селі.

Наш проект почався 2 лютого 2016 року (почав працювати методистом у Рівненському районному ЦДЮТ) вже дуже скоро ми з командою почали організовувати заходи для усієї області, а приклад Рівненського району переймали у інших районах та ОТГ. Ми відродили обласну організацію та отримали підтримку на заходи, вперше за роки незалежності, прямим рядком бюджету, дякую Олексій БучинськийОлександр Корнійчук.

Запит на нові і патріотичні форми роботи з дітьми та молоддю з інших районів області уже у 2017 році нам показав гостру потребу у системному адмініструванні пластових заходів та таборів не лише для Рівненського району, а й для усієї Рівненщини, а для цього треба було мати обласний заклад, або методичний підрозділ у структурі існуючої устаної. Завдяки голові гуманітарної комісії Ради Черній Алла було два рекомендаційні рішення для ОДА розглянути таку можливість (2017, 2018 р.). Але якось справа не рухалася до поки не втрутився Бог у прямому значенні цього слова. У серпні цього року на запрошення доброго друга пластунів Олександр Третяк , я відвідав молитовний сніданок. Під час сніданку вдалося наголосити на проблемах розвитку пластового руху в усій області і у спокійній атмосфері поговорити про справу з тим з ким треба)) з людиною котра вболіває, розуміє потребу і тримає слово Світлана Богатирчук-Кривко. Саме цей сніданок і розмова, як на мене, стала вирішальною на даному етапі. І уже за декілька днів Світлана Кирилівна підготувала на чергову сесію усі необхідні документи і на початку вересня обласна рада прийняла рішення про створення центру. Але як з’ясувалося це було лише перше з трьох необхідних голосувань.

Далі був довгий процес погодження статуту і блокування з боку фінуправління, мотивуючи тим що немає коштів. І тут велика подяка: за підтримку і адвокацію Олександр Аліксійчук (Аліксійчук Олександр), за модерування і політичну волю Віталій КовальСергій Подолін за наполегливість Наталія Чигир.

Надзвичайно професійно і дружньо до пластунів спрацював керівник апарату ради Богдан Сологуб, велика вдячність, без Вас ми б не справилися.

Та найбільша інтрига розгорнулася у день останньої сесії, коли мали голосувати бюджет і де на діяльність центру уже були закладені кошти. Але склалося так, що без змін до профільної програми ці кошти не можна використати з 1 січня і доведеться чекати наступної сесії, а отже центр запрацює не раніше травня, то ж довелося добряче побігати, щоб виправити ситуацію.

І ось, нарешті, після внесення пластувами Вифлеємського вогню миру до сесійної зали, перший заступник голови Ради Сергій Свисталюк, вносить пропозицію до порядку денного з проханням розглянути зміни до профільної програми- депутати підтримують, а уже за 2 години вносять зміни до програми “Розвитку молоді” роблячи свій історичний внесок в розвиток молодіжної політики та національно-патріотичного виховання на Рівненщині. Народні обранці запускають роботу Пластового центру з 1 січня 2020 року.

Дякую, усім депутатам обласної ради
Микола КучерукВіталій Сухович, Сухляк ВладиславОлександр ГомонТетяна Воронко

СКОБ!!!
П. С. Зробимо все що в наших силах, щоб довести, що це було найкраще рішення депутатів цього скликання)), а наша робота приносила користь громаді Рівненщини.