Блог

Юрій Шадий

Коронавірус. Вихід з карантину для системи освіти

11:31, 21 Квітня

blogger image

Хочемо ми цього чи ні та ми маємо мати чіткий алгоритм виходу з карантину для системи освіти. Бо так як до нових реалій адаптується медицина, бізнес чи церква так до нового співіснування має адаптуватися й система освіти. Не лише дорослі мають жити у системі нових координат, щодня виходячи на роботи прибирати вулиці, лікувати хворих, чи розкладати продукти у супермаркетах , а й діти мають вміти жити у системі нової дистанційної та гігієнічної реальності.

До дітей не застосуєш карні методи, лише педагогіка і нагляд. І логічно, що система освіти не знає як це робити, як вчити дітей швидко міняти свої моделі поведінки. Тому, власне, нам конче необхідна апробація передусім методик поступового і контрольованого виходу з карантину.

Починати треба уже, розробивши ряд алгоритмів для територій з різною густотою населення та охоплення вірусом.
Для початку варто вибрати 5 чи 6 опцій за згаданими показниками. Малі і великі школи, міста де є поодинокі випадки та села і містечка де випадків не зафіксовано. На апробацію нам треба витратити тиждень, щоб побачити динаміку і наслідки, поведінкові особливості дітей.

З чого варто почати:

– Запустити навчання у навчальних закладах де 50-70 учнів (малокомплектні школи) у населених пунктах де немає хвороби. Бо тут найлегше забезпечити, як дистанцію, бо у класах менше дітей, так і контроль учнів, бо більше педагогів з розрахунку на учня.
– Проводити уроки по 30 хв. не більше ніж 6 уроків з перервою по 5 хв. Діти не мають мати часу на перерву і у жодному випадку не мають залишатися без нагляду, не мають контактувати. Дирекція має мати право, дітей порушників, відправляти на карантин на подальше дистанційне навчання. Також діти й далі не матимуть права перебувати на вулицях, окрім дороги до школи і у зворотньому напрямку.
– Усі контактні заняття мають бути заборонені до завершення карантину. Роботу позашкілля варто дозволити лише після початку канікул під регламентованим контролем.
– У більших школах варто започатковувати навчання, розбиваючи класи на групи, щоб дотримувалася соціальна дистанція і знову ж таки починати з населених пунктів де відсутні хворі чи є поодинокі випадки.
– По кожній школі графік навчання має затверджуватися санітарними лікарями. Головне завдання мінімально допустима кількість дітей. Навчання можна організовувати, розділяючи класи на групи чи використовувати приміщення спортзалів, актових залів, будинків культури та інші пристосовані великі приміщення де можна забезпечити необхідну відстань між учнями.
– Один клас може вчитися два дні на тиждень маючи уроки з основних предметів.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ПОЧИНАТИ НЕГАЙНО?

-Бо апробація теж займе час.
-Бо треба буде виробити нові нормативні документи, методики і взаємодію між службами.
– Бо психічне здоров’я дітей, котрі сидять вдома не менш важливе за фізичне.
– Бо у цьому випадку час працює проти нас.