Блог

Юрій Шадий

КОРОНАВІРУС, ЧИ БУДЕ КАТАСТРОФА

12:24, 10 Квітня

blogger image

1 квітня був підтверджений перший випадок коронавірусу на Здолбунівщині у ієромонаха московської церкви, що служив у Дерманському жіночому монастирі, родом з с. Новосілки.

І тут є два нюанси. Перший це те що священник, котрий рухається з однієї крайньої точки району до іншої, будучи у контакті з сотнями різних людей, часто незнайомих, міг запустити десятки алгоритмів поширення вірусу, котрі не можна прорахувати. Інший не менш важливий фактор, це те що священних належить до кліру московської церкви, котра з початку карантину показово ігнорує і саботує усі дії органів влади, котрі замість дистанціювання навпаки організовували масові заходи без дотримання будь-яких засобів захисту. Про це раніше багато писали у місцевих ЗМІ, а також місцеві депутати та активісти Антон УкраїнецьОлексій Козачок належної реакції ні від районного штабу ні від правоохоронних органів на таку підривну роботу московської церкви (принаймні у публічному просторі) не було. М’якотілість і потурання з боку органів державної влади до первинних структур держави агресора у нашому районі уже в найближчий тиждень може обернутися справжньою катастрофою для усіх без винятку мешканців району не залежно від релігійної чи електоральної приналежності, посади чи способу життя. Чи можна це якось виправити? і які заходи варто вжити на Здолбунівщині?

Окрім встановлення кола контактних осіб, тести варто зробити для усього кліру та причту, активних вірян московської церкви у районі, а це тисяча осіб, я вже мовчу про самоізоляцію. Органами поліції мають бути складені протоколи на підставі відкритих даних, початі адміністративні і якщо це передбачає закон то й кримінальні провадження проти посадових осіб у єпархії МП за ігнорування карантину, плюс СБУ перевірити на предмет координації таких дій з боку ФСБ РФ. Прошу депутата від нашого округу Олександра Аліксійчука взяти це під особистий контроль.