Блог

Віталій Поровчук

Чи убивають в Україні дітей?

11:50, 05 Червня

blogger image
Чи убивають в Україні дітей? Як їх захистити? Першого червня був День захисту дітей. Традиційно у цей день я роздаю на вулицях міста Рівне книги та інші матеріали, у яких йдеться про статевість, вагітність, аборти і їх наслідки з погляду Біблії, біології, медицини, демографії, права і навіть економічних показників розвитку країни. Цього року я не зміг це зробити, але збираюся забезпечити таке служіння в інший день.
Натомість, дискусія стосовно заборони абортів з двома моїми єдиновірцями, яких я поважаю, один з яких є священиком, спонукала мене написати цей не “фейсбучний” текст, у якому трохи буде багато букв.
Подаю тут скорочено аргументи про те, чому слід заборонити аборти законом. Ці думки викладені американським юристом Стефеном Шварцом у його фундаментальному дослідженні на 306 сторінках під назвою “Моральна проблематика аборту” ( укр. переклад Львів, “Колесо” 2008 р.).
АРГУМЕНТИ І СПРОСТУВАННЯ
“Моральність не можна прищепити законодавчо, її треба виховувати і формувати”.
Ми увесь час законодавчо закріплюємо моральність у різний спосіб: у законах проти убивства, зґвалтування, насильства, крадіжок, наклепів, тощо.
Звісно, деякі моральні принципи не варто закріплювати законодавчо. Наприклад, невдячність – це зло з погляду моралі, але її не слід фіксувати у законі, та зрештою, неможливо. Розмежування між наказом любити і забороною вбивати служить яскравим прикладом різниці між поза-юридичною цариною моральності (духовність, мораль) і юридичною цариною (вбивство).
“Повернення до підпільних абортів, які є небезпечними “
По-перше, легальні аборти не є безпечними для дитини! Ідея “безпечності” аборту може виникнути, лише коли забути про існування дитини. Жах насилля і смерті, який зазнає жінка під час нелегального аборту дорівнює жаху насилля і смерті над дитиною під час всякого аборту. Правильною реакцією на підпільні аборти буде обурення всіма абортами і моральне та законодавче засудження легальних і нелегальних абортів.
Дослідження американського науковця Ріердона показують, що легалізація абортів підвищила шанси на виживання окремої жінки, але астрономічне зростання кількості абортів означає, що насправді вмирає значно більше жінок. До того ж він додає, що катастрофічно збільшилася кількість жінок, які страждають від ускладнень після аборту і помирають згодом від різноманітних захворювань, суттєво збільшується кількість викиднів та народження дітей з вадами.
Формується постабортний синдром у матерів та батьків, одним з наслідків якого є алкоголізм. В Україні ці втрати, з моменту легалізації аборту, обраховуються, очевидно, мільйонами і це не до порівняння зі смертність від нелегальних абортів.
Отже, і легальні, і нелегальні аборти шкідливі для жінок. Проте, згідно з американськими дослідженнями, 75% жінок кажуть, що нізащо не наважитися б на аборт. Що ж тоді стоїть за закликами залишити аборт законним заради безпеки? Підвищення безпеки для 25 % жінок, які однаково зробили б аборт, навіть порушуючи закон – натомість, даючи зелене світло масовим убивствам ще ненароджених дітей і загальному примноженню страждань жінок і чоловіків теж. Легалізація підвищує шанси на виживання окремої жінки, але астрономічне збільшення кількості абортів означає, що насправді вмирає більше жінок.
І насамкінець про небезпеку смерті від нелегального аборту в’язальними спицями. Якщо жінку не можна вбивати одним знаряддям – спицею, то і дитину не можна вбивати іншим знаряддям. До того ж спиці вже у минулому, натомість маємо інші форми “самостійного ‘ аборту, такі як таблетки для аборту, які зараз масово почали використовувати.
Зрештою, у випадку заборони абортів підпільні лікарі тепер будуть використовувати не спиці, а сучасні методи абортів.
Для мене очевидним, що глибинною причиною абортів є відпадання від Бога і поклоніння ідолам, перш за все, ідолу, розпусти, грошей і слави. Для християн важливо молитися, вести свою особисту духовну боротьбу з власним гріхом, проповідувати про Христа воскреслого словом і ділом, навчати дітей, молодь. Проте, це не заперечує необхідність захисту гідності життя кожної людини – народженої і ненародженої, дорослої чи дитини, жінки чи чоловіка. Не можемо навчати про неприпустимість грішити через крадіжки й закликати дозволити законодавчо крадіжки.
Минулого року у Нью – Йорку і Австралії дозволили робити аборти без обмеження терміну вагітності, вбивають просто доношених дітей. Це буде поширюватися по всьому світу, праця над цим триває. Ми використовуємо тіла вбитих дітей у косметології, фармацевтиці і навіть у харчовій промисловості для виготовлення підсилювачів смаку. По всьому світові вакцинують людей від кронавірусу вакцинами, виготовленними з клітинних ліній абортованих дітей, хоча немає такої технологічної необхідності і вакцини можна виготовляти за іншою методикою.
Знецінення Життя – це результат паралічу совісті.Якщо не буде покаяння, нас чекають дуже важкі часи.