Блог

Юрій Шадий

Чому досі холодно у окремих школах та садочках?

21:50, 20 Жовтня

blogger image

Текст писався для мешканців Шпанівської громади та його зміст надасть відповідь на аналогічні проблеми в усіх громадах

У Шпанівській громаді частина комунальних приміщень опалюються твердим паливом чи електрикою і там нині тепло, а частина приміщень опалюються природним газом і там холодно.

Щоб зрозуміти чому так сталося і коли буде тепло маю розкрити усю проблематику та механіку процесу.

Отже по порядку. На виконання Закону України «Про ринок природного газу» закладами Шпанівської громади було проведено процедуру закупівлі газу. За результатами тендеру переможцями стали: “Рівнегаззбут” та “Газенерго-трейд”, з ціною у 9300 та 9500 гривень за 1 тисячу куб. м газу. Варто зазначити, що саме такі суми на енергоносії були закладені до кошторисів закладів громади. Договори на постачання газу були укладені до кінця 2021 року.

31 серпня ми отримали листи від “Рівнензазбут” та “Газенерго-трейд” про розірвання угоди з наступним змістом:

«З огляду на істотні зміну обставин, якими керувалися сторони при укладанні договору ( а саме істотним та непередбачуваним збільшенням вартості природного газу на європейських хабах та ринку газу України» ми вимушені повідомити, що подальше постачання природного газу на визначених Договором умовах в частині ціни природного газу є неможливим, оскільки такі умови є нерентабельними та збитковими для ношого товариства.

Таким чином, керуючись п.9.4, 9.6 договору , ст.652 ЦК України повідомляємо про розірвання договору на постачання природного газу з 30.09.2021.»

20 вересня наш відділ освіти оголошує нову процедуру закупівлі з ціною 28 гривень за тисячу кубів. На яку жоден постачальник не зголошується.

30 вересня 2021 року укладено меморандум між Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» . У пункті 10 цього меморандуму передбачено, що «для установ та організацій, що фінансуються з державного, або місцевих бюджетів, та використовують природний газ для забезпечення всіх своїх потреб, пропозиція укладати договори постачання природного газу із строком поставки до 31 грудня 2021 року та, окремо, на весь 2022 рік за ціною -13659,63 гривень за 1000 куб.м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу).”

Та розпорядження Кабінету міністрів України № 1234-р, котре переводить цей меморандум з декларації у конкретний механізм з’являється лише 11 жовтня.

А 12 жовтня на сайті «Нафтогаз Трейдинг» з’являється перелік документів та алгоритм укладання угоди. Одним з ключових документів, котрий необхідно подати для початку закупівельної процедури є протоколи місцевих комісій ТЕБ та НС, котрі у доступі з’являються лише 19 жовтня.

Алгоритм укладання угоди передбачає певну послідовність та збір великої частини документів, які у нас уже зібрані, але час підписання залежить не лише від поданої нами заявки, а й від того, як швидко спрацює «Нафтогаз трейдинг».

Нижче публікую алгоритм з сайту Нафтогазу:

На відповідну електрону адресу надсилаються наступні документи:

1) Запрошення на проведення переговорної/спрощеної процедури або звернення стосовно укладання прямого договору с певним обґрунтуванням і посиланням на норму ЗУ «Про публічні закупівлі». Запрошення складається у довільній формі, має бути підписано, мати реєстраційний номер та дату.

2) Копії наступних документів:

– Акт звірки розрахунків станом на 30.09.21, або довідку від попереднього постачальника газу про відсутність простроченої заборгованості за природний газ станом на 30.09.21, або дозвіл від попереднього постачальника на перехід споживача (Замовника) до іншого постачальника;

– Статут (Положення тощо);

– Витяг (виписка) з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців (отриманий не раніше 01.10.2021) ;

– Витяг з реєстру платників податку на додану вартість (якщо Замовник є платником ПДВ) ;

– Заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом).

– Наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника Замовника;

– Довідка в довільній формі про керівника та головного бухгалтера з наступною інформацією: ПІП, телефони, зразки підписів, додатково в цій формі зазначається контактна особа, її телефон та електронна адреса;

– Довіреність ( у разі потреби) на право підписання договору постачання природного газу та протоколу переговорів.

3) Протокол переговорів, підписаний з боку Замовника, якщо Замовник іде по переговорній процедурі.

Форма протоколу переговорів для Замовника, у якого двічі не відбулися відкриті торги, знаходиться за посиланням https://bit.ly/3padz33 ;

Форма протоколу переговорів для Замовника, який обґрунтовує нагальну потреба з урахуванням експертного висновку регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, знаходиться за посиланням https://bit.ly/3aKcpCX.

До протоколу переговорів додаються за наявності експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури, підтверджуючі документи про надзвичайну ситуацію тощо.

4) Проект договору, оформлений і підписаний з боку Замовника. Форма/проект договору знаходиться за посиланням https://bit.ly/3n4CpyE. Договір надано в pdf – форматі, його необхідно роздрукувати, заповнити:

– Повна назва підприємства із Статуту (Положення);

– Посада та ПІП підписанта, на підставі чого діє;

– ЕІС-код (Звертаємо увагу на коректне заповнення даних щодо ЕІС-коду. ЕІС-код – фіксована за довжиною послідовність алфавітно-цифрових символів (16 позицій). Як символи послідовності EIC-коду можуть використовуватися символ “-“, цифри від “0” до “9”, великі літери латинського алфавіту від “A” до “W”. Найчастіше помиляються між буквою «О» та цифрою «0», а також між буквою «І» та цифрою «1». ЕІС-код має відповідати Заяві приєднання);

– Пункти 1.5, 2.1, 4.3, 13.6;

– Реквізити Споживача.

– Підписант, який підписує договір і той, що прописаний в преамбулі договору, мають співпадати.

Всі документи, які направляються на електронну адресу мають бути оформлені належним чином, підписані уповноваженою особою, мати печатку (у разі наявності). Зазначені документи в паперовому вигляді (з оригінальними підписами) направляються поштою на адресу: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1.

Також запрошення, протокол переговорів та проект договору можуть бути підписані електронним підписом. Для цього Замовник складає відповідні документи в будь-якій системі, яка дозволяє накладати електронний підпис, і направляє їх на відповідну електронну адресу (за кроком 1).

Крок 3. Трейдинг перевіряє Протокол переговорів та пакет документів і надсилає по електронній пошті відповідь про його погодження.

Крок 4. Замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю та оприлюднює повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Після оприлюднення повідомлення Замовник надає Трейдингу на електронну адресу копію повідомлення про намір укласти договір про закупівлю і повідомляє можливу дату підписання договору, виходячи з вимог Закону (не раніше ніж через 10 днів по переговорній процедурі з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (5 днів при нагальній потребі) та не пізніше 20 днів).

Крок 5. Трейдинг підписує договір з датою укладання, визначеного Замовником (крок 4) і скан-копію надає Замовнику на електронну адресу, з якої були отримані документи за кроком 2.

Лише після підписаної угоди з “Нафтогаз-трейдинг”, компанія яка обслуговує газові мережі проведе розпломбування наших котлів.

Наш відділ освіти робить усе можливе, щоб уже сьогодні подати увесь пакет документів для підписання угоди з «Нафтогаз трейдингом». Намагаємося не втрачати жодного дня та як бачите не все залежить лише від наших оперативних дій.

План «Б» на сьогодні наступний: садочки гріються електрокалориферами там де є така можливість. У Великоолексинському ліцеї покладаємо надію на швидкий запуск твердопаливної котельні, пробуємо змістити канікули і як крайня дія –дистанційне навчання.

Щоб в подальшому унеможливити залежність від газу, будемо пропонувати Шпанівській сільській раді переводити котельні закладів громади на тверде паливо.

Просимо батьківську громадськість поставитися з розумінням до потенційно можливих незручностей.