Блог

Віталій Поровчук

Ампули й упаковки від димедролу довкола мого будинку

22:24, 10 Червня

blogger image

Ампули й упаковки від димедролу довкола мого будинку бачу, коли гуляю з молодшими дітьми, а коли катаюся з ними на ровері, бачу ці упаковки в більшому радіусі.
На початку 1990 – их років в Україні було 52 мільйони українців та близько 14 мільйонів дітей.

Зараз, за приблизними підрахунками, близько 40 мільйонів українців та близько 7 мільйонів дітей. В СССР психоактивні речовини вживали масово і зараз вживають, тоді аборти робили і зараз роблять. Як довго українці існуватимуть тут?

Це продовження моїх роздумів про абортування дитини, яку ми намагалися врятувати і не врятували.

Духовність, тобто все, що стосується Бога, а значить моральності, добра, любові, також освіта, наука і культура – це основа всякого поступу людини і народу.
Двадцять п’ять років я працюю, навчаючи дітей і молодь у державних закладах освіти і в громадських молодіжних організаціях. П’ятнадцять років служу у Церкві священнослужителем.

Всі ці роки намагався бути задіяним у проектах, спрямованих на захист дітей, дорослих і народу від абортів та від психоактивних речовин (алкоголь, тютюн, нелегальні наркотики). Був прямо чи опосередковано причетний до намагання змінити законодавство на користь людей, а не мафії. Одного разу навіть, як священик, допомагав українським науковцям представляти законопроект про заборону абортів у Верховній Раді. Не один раз бігав по коридорах комітетів ВР та в готелях, де жили депутати, щоб підтримали законопроекти щодо внормування обігу спирту та алкогольних виробів, реклами всякої гидоти. Розказував у патріарших та єпископських коридорах про необхідність молитви, просвітницької праці та чітких вимог до влади з боку Церкви. П’ятнадцять років біганини абсолютно нічого не дали. Упаковки димедролу валяються і це тільки видима маленька частина айсбергу.

Приблизно щороку від горілки помирає близько 40 тисяч осіб, від тютюну 100 тисяч, від інших нелегальних наркотиків 10 тисяч, разом 150 000 українців. За п’ятнадцять років моєї біганини померло 2 250 000. Сімдесят відсотків всіх діагностованих психічних захворювань в Україні від вживання алкоголю – це офіційно говорили у 2016 році на засіданні Комітету з питань охорони здоров’я, де я був присутній. А скільки не діагностованих! Я безпосередньо бачу ці ланцюжки життєвих трагедій – батьки стають алкоголіками, абортують дітей, народжені діти, брати і сестри абортованих, мають психічні вади, живуть в інтернатах – теж абортують дітей. Це тільки видимі, вопіющі випадки, а більшість приховано за фасадом пристойності, проте, наслідки цього жахливі. Кожному священику, який намагається цим людям допомогти, дуже важко духовно і морально.
Скільки було вбито абортами дітей ніхто точно не знає – мільйони і мільйони, скільки померло жінок від цього і спилося чоловіків – теж ніхто не знає.

Давно зробив висновок. Починати треба з себе. З покаяння, молитви, добрих діл для Бога і людей. Почати жити без алкоголю і тютюну, любити дружину, чоловіка, народжувати багато дітей, виховувати своїх дітей, а якщо є хист і можливість, то й інших дітей. Підтримувати матеріально чи організаційно різні освітні, виховні, спортивні проекти і заходи для дітей і молоді в своєму селі, містечку, місті, у церкві, навіть на вулиці. Глобальні ж рішення у коридорах влади поки не приймуть.

Якщо покаємся, кожен за своє, то Бог навіть не згадає гріха, а діти, сім’ї, народ поволі отримуватимуть перспективу мати щастя.

Ампули й упаковки від димедролу довкола мого будинку бачу, коли гуляю з молодшими дітьми, а коли катаюся з ними на…

Опубліковано Vitaliy Porovchuk Середа, 10 червня 2020 р.