Блог

Олександр Подвишенний

Афганістан і Україна

00:17, 22 Серпня

blogger image

Держдеп США заявив, що Україна погодилася прийняти до себе на постійне проживання “афганців із зони ризику” після приходу до влади Талібану в Афганістані.

Кілька тез.
По-перше, чому українська влада на чолі з Президентом жодним чином не проговорила це з Парламентом, ОМС, народом України зрештою? Тисячі мігрантів з Афганістану становлять загрозу національній безпеці України, позаяк, за даними тих самих американських спецслужб, серед них чимало шпигунів Талібану. Тобто США нав’язує нам терористів, на яких доведеться звертати додаткову увагу та витрачати ресурси.
По-друге, економічна ситуація в Україні. Маємо мільйони власних ВПО з Донбасу та Криму, яких не можемо забезпечити ні роботою, ні житлом і так далі, проте маємо утримувати тисячі афганців, які не знають ні мови, на соціокультурних реалій України. Та й навряд хочуть їх знати. Мустафа Найєм не рахується.
По-третє, де шароварна українська опозиція? Я читав, як Олексій Гончаренко від ЄС пропонував приймати афганців в Україну, а потім “злився”, бо “Армія. Мова. Віра” не вписується в парадигму мусульманського світобачення.

Вважаю, що всі проукраїнські національно-патріотичні сили мусять висловитися щодо нав’язаної ззовні міграційної політики, бо США мають достатньо території і коштів, аби прийняти біженців у себе, адже саме вони програли 20-літню війну Аль-каїді та Талібану, а розплачуватися за це повинні українці.